Loading

WYBRZEŻE RIWIERY OLIMPIJSKIEJ – PLAŻE

Riviera olimpijska jest rozciągajacym się na 70 kilometrów pas plaż u wybrzeża Zatoki Termajskiej, morza Egejskiego. Znajduje się we wschodniej części Macedonii i jest on chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem, ze względu na atrakcyjne widoki, obejmujące góry i morze. Swoją nazwę zawdzięcza Olimpowi, który jest stalą częścią krajobrazu tamtejszej okolicy.

Jest popularny również przez swoje dogodne położenie, z którego jest blisko do najciekawszych atrakcji, które oferuje nam Grecja. Jest to idealne miejsce żeby spędzić aktywnie czas, przy okazji spaceru w górach, bądź korzystania z możliwości, które daje morze, takich jak windsurfing i skutery bądź rowery wodne. Plaże są najbardziej okupowanym przez odwiedzających miejscem, dlatego postanowiliśmy opisać kilka najpiękniejszych z nich.

Olimpic Beach

Olimpic beach, znane tez jako olimbiaki aktito to długa i szeroka plaża w niedużym kurorcie i cieszy się mianem najpiękniejszej w regionie.
Na złotym piasku tego miejsca można wypocząc w promieniach bałkańskiego slońca lub pograc w przeróżne sporty plażowe. Ciekawym doświadczeniem może być również przejście deptakiem do sąsiedniej Paralii.

Paralia Skotinas

Paralia Skotinas to nadmorska osada, która jest częścią gminy Dio-Olympos. Z plazy jest swietny widok na zamek Platamonas. W poblizu tego miejsca jest wiele atrakcji turystycznych wartych odwiedzenia np.:
Meteory – jeden z najciekawszych zabytków sakralnych w Grecji,
Dion – ruiny starożytnego miasta oraz muzeum z ekspozycją poświęconą wykopaliskom,
Platamonas – wioska znajdujaca sie w poblizu gory Olimp.

Korinos Beach

Korinos to miejscowość leżąca w centralnej Pierri na Riwierze Olimpijskiej, w zachodniej części w Grecji . Położona jest niedaleko stolicy regionu- Katerini, przy morzu Egejskim. Znajduje się w pobliżu gwarnego kurortu Paralia. Jest to dobry punkt na wycieczki w głąb kraju oraz półwyspu Chalcydyckiego. Plaża jest idealnym miejscem spełniającym wszelkie wymogi udanego wypoczynku letniego. Znajdzie się tam też miejsce dla ludzi, którzy preferują korzystanie z kąpieli słonecznych na szerokiej, piaszczystej plaży. Dla spragnionych ruchu jest możliwość surfingu, raftingu oraz jazdy na nartach wodnych.

Leptokaria

Leptokaria, jest to miejscowość rybacka, jak i turystyczna, posiadająca rynek z mnóstwem klimatycznych restauracji(jest możliwość zasmakowania lokalnej kuchni) i pięknych widoków. znajduje się w niej częściowo kamienista i częściowo piaszczysta plaża. Jest tam dużo możliwości uprawiania sportów wodnych oraz wypoczynku.

PODSUMOWANIE

Riwiera olimpijska jest dobrym wyborem dla ludzi, którzy za małe pieniądze chcieliby cieszyć się greckim słońcem i ciepłem Morza Egejskiego. Jeżeli lubisz plażowanie to to miejsce jest dla ciebie. Piaszczyste i żwirowe plaże zarówno długie jak i szerokie, a przy tym kameralne i ukryte w zatokach.